INTER-FUN Blog


Place zabaw metalowe czy place zabaw drewniane - praktyczne pytania i odpowiedzi

Jeśli chodzi o plac zabaw, producent stara się zawsze, by było to miejsce jak najwyższej jakości - pod względem wyglądu, różnorodności, ale i bezpieczeństwa zabawek. Warto też wiedzieć, że takie miejsce może mieć elementy drewniane, ale bardzo popularne są także place zabaw metalowe

Aktywny wypoczynek najmłodszych

Czas wolny od przedszkola i szkoły, szczególnie w czasie ciepłych miesięcy, warto wypełnić dzieciom atrakcjami. Po pierwsze dlatego, by się nie nudziły, a po drugie po to, by mogły dobrze spożytkować swoją energię. Do tego celu idealne są więc wizyty na placach zabaw. Takie miejsca tworzone są przy szkołach i przedszkolach, ale także w parkach, na osiedlach, przy restauracjach, sklepach i hotelach. Kiedy w grę wchodzi taki plac zabaw producent zawsze stara się, by było to miejsce wesołe, kolorowe i oczywiście jak najbardziej bezpieczne. Place zabaw metalowe i drewniane wypełniane są więc konstrukcjami z najlepszych jakościowo i bardzo trwałych materiałów. Zabawki produkuje się też przy użyciu najnowszych technologii. Dzięki temu wszystkiemu aktywny wypoczynek najmłodszych jest możliwy przez długie lata - zadowalając nawet kilka pokoleń dzieci. Planując zabawki oraz sam plac zabaw producent zawsze musi jednak pamiętać, by wszystkie zabawki oraz urządzenia były odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na różnorodne (nawet trudne) warunki pogodowe. Na takim placu powinny znaleźć się zaś zabawki takie, jak: wieża zabaw, huśtawki, ścianka albo drabinka wspinaczkowa, most wiszący (łączący wtedy dwie wieże) i ewentualnie piaskownica. Jak już było wspomniane na początku, każdy plac zabaw producent może zaproponować w wersji drewnianej albo metalowej.

Drewniane rozwiązania, place zabaw producent o zaletach drewnianych placów zabaw 

Takie konstrukcje i zabawki wykonywane są z materiałów naturalnych. Nie wychodzą one z mody już od wielu lat, ponieważ są ładne, ekologiczne oraz przyjemne w dotyku. Wykonując taki plac zabaw producent zawsze dba o to, by wszystkie sprzęty zrobione były z najwyższą dbałością o szczegóły oraz, by posiadały wszelkie potrzebne certyfikaty i normy (potwierdzające ich bezpieczeństwo). Na drewnianych placach zabaw przestrzeń dla dzieci można komponować z różnorodnych zabawek, ważne jest jedynie to, by były ono odpowiednio zaimpregnowane, a więc odporne na różnorodne warunki atmosferyczne. Do zalet drewnianych placów zabaw można zaliczyć to, że da się je nieustannie rozbudowywać oraz to, że znajdą się na nich zabawki dla dzieci z każdej grupy wiekowej. Ważne jest także to, że zabawki można malować kolorowymi farbami. 

Place zabaw metalowe

Są one idealne we wszystkich publicznych miejscach, gdzie na placach zabaw przebywa bardzo duża liczba dzieci, a więc wszystkie urządzenia są dość mocno i często eksploatowane. Jeśli chodzi o place zabaw metalowe, to wszystkie znajdujące się tam zabawki będą trwałe i bardzo wytrzymałe. Co ważne, materiał ich wykonania sprawia, że mogą one posiadać ciekawy design i nietypowe kształty. Warto też jednak zwrócić uwagę na to, że choć głównym materiałem ich wykonania jest metal, nie oznacza to, że nie mogą one posiadać innych elementów (wykonanych z drewna albo grubych lin). Wśród zalet metalowych placów zabaw można wymienić także to, że są one odporne na różnorodną pogodę, ich elementy są łatwe w montażu, niezwykle stabilne, a dodatkowo dobrze umocowane w ziemi (za pomocą kotew). Warto także zaznaczyć, że obecnie normą staje się również to, że na elementach takich jak drabinki umieszczane są materiały antypoślizgowe. Place zabaw metalowe są więc praktyczne, wygodne i bezpieczne. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie plac ma służyć przez wiele lat.

KONTAKT INTER FUN

ul. Przybyszewskiego 19/2
71-277 Szczecin, Polska

Telefon / FAX

tel.: +48 91 422 33 99
fax: +48 91 423 02 31

Godziny pracy

Pon.-Pt: 8:00-16:00
Sob.-Nd.: nieczynne